Bekanta er med reglerna före evenemanget.

Startlistan 2018 (som den ser ut 18.4.2018. YLONZ förbehåller rättigheten till små och stora förändringar. Den slutliga listan kommer synas här senast 19.4, kolla speciellt starttiden och lagnumret då!):  

Lagnr. Lagnamn Lagkapten Klass Tid
1 Harold’s agony Laura Aaltonen Öppna 11:00
2 Fire Breathing Rubber Dickies Michael Öppna 11:01
3 NÖFFEN Viktor Olander Öppna 11:01
4 Majstrandsmafian Sonja Still Öppna 11:02
5 Kolme kautta neljä Henrik Knappe Klassiska 11:02
6 Better komma i mål Malin Emet Öppna 11:03
7 XYZ Elis Nymark Öppna 11:04
8 9i på klassutflykt Jonas Finnholm Öppna 11:04
9 Spylonz Emma Löfstedt-Horn Öppna 11:05
10 De (nästan) sju dvärgarna 1 Fanny Törnqvist Öppna 11:05
11 De (nästan) sju dvärgarna 2 Vivi Dahlberg Öppna 11:06
12 Designated Drinkers vol.1 Camilla Söderholm Öppna 11:07
13 Designated drinkers vol.2 Emelie Winqvist Öppna 11:07
14 Salta fiskar och hallonbåtar Emmi Kosomaa Öppna 11:08
15 Final Fantasy Carolin Johansson Öppna 11:08
16 HEI HEI MONIKA Marcus Höglund Öppna 11:09
17 LAMElife Peggy Johansson Öppna 11:10
18 SOS life Annika Hätinen Öppna 11:10
19 Myspys Oscar Andersson Öppna 11:11
20 Tipuna Katarina Heikkinen Öppna 11:11
21 Tubbytronic Superdome Sofia Bonde Öppna 11:12
22 FuckOnlineMedia Maria Bussman Öppna 11:13
23 Unpopular opinion: Comic sans e nice Julia Rehn Öppna 11:13
24 När man festar festar man Emilia Brusas Öppna 11:14
25 Where’s the gin we’re in Erica Sundelin Öppna 11:14
26 Traumatizingly tolerable Alcoholics Sophie Bannatyne Öppna 11:15
27 Hästfåglarna H-J Lindbäck Klassiska 11:16
28 Saunas Eka, Saunas Vika Annika Eskman Öppna 11:16
29 Yolo (nz) Sofia Wahlroos Öppna 11:17
30 ♂Bockey♂Mouse♂March♂ Toni Virtanen Klassiska 11:17
31 Bombos Cecilia Lilja Öppna 11:18
32 Kluless Maria Vikström Öppna 11:19
33 Netflix homies Oliver Flinck Öppna 11:19
34 Fancypants Marcus Myllyviita Öppna 11:20
35 Three blind mice Ronja Hotakainen Öppna 11:20
36 Better late than never Ellen Forsell Öppna 11:21
37 I’m afreud to love Charlotte Viktorsson Öppna 11:22
38 Two and a half chemist Henrik Stubb Öppna 11:22
39 Musikanter från Nykokkola Otto Lönnbäck Öppna 11:23
40 Nice guys finish last Dan Koskenniemi Öppna 11:23
41 Team Yellow Paavo Alén Öppna 11:24
42 BC Daniel Hasselström Öppna 11:25
43 Ulrina Ruben Ritvala Klassiska 11:25
44 glutenfria veganerna daniel hasselström Öppna 11:26
45 Gossipklubben Allstars eller Codex A-lag Claes Backström Klassiska 11:26
46 Codex B-lag Lena Björkhalm Klassiska 11:27
47 PosanKKo Oscar Lindholm Öppna 11:28
48 4 years too late Mikael Laukkanen Öppna 11:28
49 Gröna AttaKKen Amanda Pettersson Öppna 11:29
50 Axlar o Stina maKKt Pietari Lehtinen Öppna 11:29
51 Stuga 5 Cedric Korpijaakko Öppna 11:30
52 Baljuväxter Ester Holmström Öppna 11:31
53 Grabbacka Oscar Udd Klassiska 11:31
54 Absolut Borgå Ludvik Lindfors Öppna 11:32
55 Kaivopihan Karaokekaverit Thomas Engstrand Öppna 11:32
56 Föredetta Spädbarn Antonia Westerholm Klassiska 11:33
57 SIB Niklas Backlund Öppna 11:34
58 SIB 2 Stefanie Lindroos Öppna 11:34
59 Sojasisters Frida Reinikka Öppna 11:35
60 Pedersööli Martin Enell Öppna 11:35
61 En redrink fås ej Robin Ångerman Klassiska 11:36
62 Peachy keen, Jellybean Castor Köhler Klassiska 11:37
63 tinyurl.com/Kaljaaaaa Simon Westersund Klassiska 11:37
64 Lost Melinda Tiderman Öppna 11:38
65 Okej vi deltar då Sofia Forsblom Öppna 11:38
66 BorVasGå Mark Nortamo Öppna 11:39
67 Blixten Felix Eklundh Klassiska 11:40
68 Traktorpulling Eric lautner-bollström Klassiska 11:40
69 Barnen i Bullerbyn I Naomi Wuori Öppna 11:41
70 Barnen i Bullerbyn II Astrid Kalland Öppna 11:41
71 The Notorious U.Ö.L.E. Alexander Ehrs Klassiska 11:42
72 Tripoloski Tom Suominen Klassiska 11:43
73 AtomDrivenSegelBåt.js Rasmus Eskola Klassiska 11:43
74 Bulgu keitto Jonas Mård Klassiska 11:44
75 Hälspvalarma Axel Wilhelmsson Klassiska 11:44
76 Cuntinuerliga funktioner Elmer Bergman Öppna 11:45
77 OTAWATCH Emma Heikkilä Klassiska 11:46
78 ES Simon Pesola Klassiska 11:46
79 Drunkin donuts Amanda Åström Öppna 11:47
80 Purely Pink Max Grönroos Öppna 11:47
81 Atomic Affection Anders Forsman Öppna 11:48
82 Ylivaaka Petter Selänniemi Klassiska 11:49
83 Nån har tafsat på mina nudlar Rasmus Rask Öppna 11:49
84 Syndbullorna Sara Haapalahti Öppna 11:50
85 Saturdays are for the boys Lassi Vilhomaa Klassiska 11:50
86 Sibbo Bönderna Christoffer Fredriksson Öppna 11:51
87 Los Americanos Rasmus Viitala Öppna 11:52
88 Odjuren Jonatan Prinsén Klassiska 11:52
89 Turistit Madeleine Hyytiäinen Öppna 11:53
90 Hej kan du anmäla oss till Ylonz jag orkar inte köa Otto Luukkanen Klassiska 11:53
91 Mammanpossun Kullannput Oskar Murto Klassiska 11:54
92 ASs Alex Korpela Klassiska 11:55
93 Upside Down Henrik Ekelund Öppna 11:55
94 Downside Up Otto Ehrman Öppna 11:56
95 Hålisterna Henrik Ekholm Klassiska 11:56
96 The Incapables Michelle Renlund Öppna 11:57
97 Namipalat Janina Hedström Öppna 11:58
98 Orphans Jami Kajander Klassiska 11:58
99 Bananlikör Thomas Jalas Öppna 11:59
100 Pearly Bay Christina Schauman Öppna 11:59
101 Bockarna Beruse Oscar Holmström Öppna 12:00
102 Breaking Kandi Minéa Wuori Öppna 12:01
103 LaNTm(ä)TaRn(a) aron sajavaara Öppna 12:01
104 Virgins oliver kaisti Öppna 12:02
105 Spumatus Basilium Rasmus Hintze Klassiska 12:02
106 Quadrigis Hemuliformis Lillemor Winqvist Öppna 12:03
107 Åländsk forntid Markus Franzen Öppna 12:04
108 Team Otto Anton Eriksson Klassiska 12:04
109 Queen Elisabeth & Co.(rgis) Marie-Therese Olenius Öppna 12:05
110 Nästan 100% Jeppis Atte Kola Öppna 12:05
111 Dizas Donkero Club Benjamin Finell Öppna 12:06
112 yum yum spagett André Nordström Klassiska 12:07
113 Känniemännät & Emil Kia Ahlfors Öppna 12:07
114 Fubar’s Filthy Felts Daniel Fabricius Klassiska 12:08
115 SecksMeUp Alexander Holmberg Klassiska 12:08
116 Annoomika Annina Takala Öppna 12:09
117 TentackelMonster Axel “Cookie” Neergaard Öppna 12:10
118 Ota yks, ZYX Tommy Öhman Öppna 12:10
119 Schöna vibbisar Oscar Lindfors Öppna 12:11
120 700Aarne Linnea Mattsson Öppna 12:11
121 2 old 4 this shit Viktoria Eklund Öppna 12:12
122 Teboysen Martin Schubert Öppna 12:13
123 Johan Alexander Björklund Öppna 12:13
124 Burunsuparuken Robert Sirviö Klassiska 12:14
125 De tre amatörerna Marcus Fagerlund Klassiska 12:14
126 Eispä kaljaa Sebastian Falk Klassiska 12:15
127 Harajuku girls Alexandra Lehtonen Öppna 12:16
128 Me Myself & I Anton Söderholm Öppna 12:16
129 The Chill Pills Ester Lundsten Öppna 12:17
130 Designated drinkers Jenny Malmberg Öppna 12:17
131 KuKruKa Madeleine Östersund Öppna 12:18
132 PEETTÄÄ ME SLYNOO Peter Leander Klassiska 12:19
133 HankenNation Fredrik Kranck Klassiska 12:19
134 Ratakanat Emmi Virtanen Öppna 12:20
135 Not fast, not even furious Fiona Småros Öppna 12:20
136 Tersen Natalie Dahlström Öppna 12:21
137 Tripaloski Niklas Rötkönen Öppna 12:22
138 We are the glitter 1 Emma Viitamäki Öppna 12:22
139 We are the glitter 2 Nicolina Pajunen Öppna 12:23
140 HuLix2 Linn Beijar Klassiska 12:23
141 PTikis Minea Erviö Öppna 12:24
142 Samlaget Viktoria Ek Öppna 12:25
143 Pen island Noel Runeberg Klassiska 12:25
144 The Master Baiters Martin Nikkilä Öppna 12:26
145 Mys mys Aslak Fellman Klassiska 12:26
146 ArkiKari Alex Suihko Klassiska 12:27
147 Minttukakao Camilla Alperi Öppna 12:28
148 Ursäkta geten, ni är i smeten pietu roisko Klassiska 12:28
149 Ämmät på pickalurven Winnie Ruismäki Öppna 12:29
150 Here for Beer Johan Rönnskog Klassiska 12:29
151 Los Tres Por Favor 2: Electric Boogaloo Rasmus Olander Öppna 12:30
152 Riktiga Skojare Oscar Lindblom Klassiska 12:31
153 Corax Jenny Österlund Öppna 12:31
154 Societeten Elisabeth Nyberg Cigarrskrået 12:32
155 Noblessen Jens Lundell Cigarrskrået 12:32
156 Cpp = Cervisiam prima politicus Mathias Hertzberg Öppna 12:33
157 EMMA PLZZZ CARRY Elmer Tuominen Öppna 12:34
158 One in a minion Maria Hannula Öppna 12:34
159 Tallpatiné N Friends Miku Grönblad Cigarrskrået 12:35
160 Zoofilisterna 666 Jan Nyberg Klassiska 12:35
161 Hindsbergs Gullegrisar Christoffer Hindsberg Klassiska 12:36
162 Two Wheat One Intestine Fredrik Palm Klassiska 12:37
163 Soldiers of Maza Rafael Stockus Klassiska 12:37
164 The Procrastinators Christofer Enlund Öppna 12:38
165 Den domsta högstolen Peter Nybergh Öppna 12:38
166 Tallefjantarna Max Sonkin Klassiska 12:39
167 SATAANANMIKKIHIIRI Kim Lindfors Klassiska 12:40
168 Tre varmkorvar i en kylpåse Jonathan Rehn Klassiska 12:40
169 Slarvig kyykky! Lasse Sundman Öppna 12:41
170 Rakettiryhmä Jan Toivonen Öppna 12:41
171 Tro, hopp och kärlek Sebastian Sigfrids Klassiska 12:42
172 C-elegans Jannica Selenius Öppna 12:43
173 Sossun på vift Anna Backström Öppna 12:43
174 Sossutädit Ellen Österberg Öppna 12:44
175 Project Jäbä-till-Moona Sara Sainio Öppna 12:44
176 Lepakkomiehet Jens Nyström Klassiska 12:45
177 Förspillda dagar Elin Jungar Öppna 12:46
178 Ananas Emma Aaltio Öppna 12:46
179 Two in a minion Hille Biström Öppna 12:47
180 No XP-waste Alexander Geust Klassiska 12:47
181 Lärvit Sandra Kulla Öppna 12:48
182 QuantumCryptoLaw Max Cedercreutz Klassiska 12:49
183 VA? Daniel Broman Öppna 12:49
184 Jätkäsaaren Ketterät Emil Korsström Klassiska 12:50
185 Löysät Liisat roosa lundqvist Öppna 12:50
186 Hizzzche Hé Didric Sandberg Öppna 12:51
187 We never finish anyway Stefanie Kirilova Öppna 12:52
188 Öööö emt :’-) Oskari Lehtinen Öppna 12:52
189 Ingvar Kamprads egen affär Molly Ekholm Öppna 12:53
190 MUM Adil Öppna 12:53
191 Send noodles Marie Krogius Öppna 12:54
192 Barcode Ines Ahlroth Öppna 12:55
193 yLonzo Ball Ossian Stadigh Klassiska 12:56
194 Sibbo Vargarna Kira Kuhlefelt Öppna 12:57
195 StraightOuttaItalia Kasper Henriksson Klassiska 12:58
196 Docalis Atle Blomfelt Öppna 12:59
197 Esbo Oskar Karhu Klassiska 13:00
198 Nation Saara Bergman Klassiska 13:00
199 Mamihey Miriam Lundsten Öppna 13:00
200 BaraManu Sampo Pere Öppna 13:00